Możliwości dla e-commerce

Stworzenie przejrzystego sklepu internetowego to dla wielu przedsiębiorców wyzwanie. Nie zawsze WordPress jest dla nas wystarczający, zwłaszcza jeśli w naszym asortymencie mamy wiele produktów. Istnieją jednak nowoczesne rozwiązania dla e-commerce, takie jak Magento, które pozwoli nam na znacznie bardziej czytelne zbudowanie i rozwijanie sklepu internetowego.

Na na jakie pytania odpowiada wpis?

  • Czym jest Magento?
  • Jak możemy używać Magento w naszym e-sklepie?

W skrócie

Magento 2 to znacznie unowocześniona wersja panelu Magneto 1 do tworzenia sklepów internetowych. Pozwala na stworzenie bardzo przejrzystego sklepu online oraz dodawanie nowych produktów, bez potrzeby przebudowywania wyglądu całego sklepu. Jest bardziej dopracowane pod kątem użyteczności oraz pozwala na wgranie dodatkowych wtyczek, które znacznie poprawiają ruch na stronie, m.in. poprzez przyciski umożliwiające przejście do innej kategorii sklepu.

Jakie zmiany wprowadzono w Magneto 2?

Najważniejsze zmiany w budowie strony na platformie Magneto2 i dlaczego warto korzystać z nowej wersji Magneto
Nowa wersja Magneto otrzymała dodatkowe zabezpieczenia oprogramowania przed atakami hakerów. Zabezpieczenia te pozwalają przede wszystkim na ochronę przed złośliwym oprogramowaniem. Twórcy zadbali również, by layout panela administracyjnego był bardziej przejrzysty i czytelny dla osoby prowadzącej sklep. Obciążenie boksów oraz tabel pod kątem graficznym nie jest już tak duże, co przekłada się na przyjemniejsze użytkowanie panelu administracyjnego. Menu główne zostało przeniesione na lewą stronę i jest rozwijalne, co daje nam znacznie więcej miejsca na przeglądanie kategorii sklepu i bardziej czytelne uzupełnianie danych. W menu oznaczone są elementy, którymi zajmują się kolejno tacy specjaliści, jak analitycy, marketingowcy, czy copywriterzy. Osobno również znajduje się panel do obsługi zamówień, w którym pojawiają się informacje dotyczące ilości zamówień.

Oprogramowanie eCommerce Magneto w nowej odsłonie pozwala nam na znacznie szybsze dodawanie produktu. W pierwszej zakładce pojawiają się najważniejsze pola, które uzupełniamy o informacje o produkcie. Wcześniejsza wersja wymuszała na nas przejście przez wszystkie zakładki, nawet jeśli według nas były uzupełnione poprawnie.
Podobne rozwiązania ecommerce zastosowało również https://ageno.pl/ Rozwiązania oparte na Magneto 2 pozwalają na znacznie bardziej rozbudowane zarządzanie stroną oraz analityką ruchu na stronie.

Silniejszy silnik Magneto2

Oprogramowanie Magneto 2 ma znacznie lepszy silnik, który pozwoli dodawać nam dużą ilość produktów oraz nowych kategorii. Innowacyjne oprogramowanie oparte na silniku Magneto 2, który jest kompatybilny z PHP 7 pozwala na bardzo szerokie rozbudowywanie sklepu. Jest to również konieczne w przypadku zwiększenia zamówień. Możemy obsłużyć aż do kilkudziesięciu tysięcy zamówień, bez spowolnienia pracy sklepu, czyli bez problemów z otwieraniem kolejnych zakładek na naszym sklepie, czy opóźnień w działaniu płatności online, nawet przy bardzo dużym obłożeniu serwera.

Jakie korzyści wypływają z korzystania z Magneto 2?

  • 1. Przejrzyste i szybkie obsługiwanie sklepu internetowego
  • 2. Mocny silnik pozwalający na obsługę nawet kilkudziesięciu tysięcy użytkowników w jednym czasie
  • 3. Czytelne i intuicyjne menu
  • 4. Pomoc specjalistów (fronterów, testerów, developerów Magneto, programistów) w razie problemów technicznych z panelem

Kto może korzystać z panelu do tworzenia stron Magneto 2?

Z panelu Magneto 2 mogą korzystać wszystkie sklepy, które posiadają bardzo dużą ilość produktów oraz klientów i chcą w sposób czytelny i szybki uzupełniać dane w panelu administratora. Magneto powstało w 2008 roku z myślą o przedsiębiorcach, którzy chcą pełnego zarządzania sklepem internetowym. Obecnie Magneto eCommerce jest jednym z najpopularniejszych oprogramowań do tworzenia i zarządzania sklepem online. Magneto doczekało się drugiej wersji, w której możemy dodawać takie specjalne funkcjonalności, jak choćby dodawanie kuponów rabatowych, które są powiązane z newsletterami dla klientów, czy też wtyczki umożliwiające bardzo intuicyjne i szybkie płatności za pomocą BLIK.